kim jesteśmy?

Fundacja Carita powstała w 2010 roku, założyła ją Wiesława Adamiec, która zachorowała na szpiczaka mnogiego i zdecydowała, że nie zamierza się poddawać. Gdy przekonała się, że z chorobą można normalnie żyć, postanowiła założyć Fundację Carita, by wspierać tych, którzy również cierpią na szpiczaka.

Podstawowym celem naszej fundacji jest działanie na rzecz wyrównania szans pacjentów, by każdy mógł mieć dostęp do najnowszych metod leczenia. Edukujemy zarówno w zakresie choroby, jak i praw pacjenta. Służymy cennymi radami dla pacjentów oraz ich rodzin, bo każdy chory potrzebuje silnego wsparcia ze strony najbliższych.

W całej Polsce organizujemy spotkania edukacyjne i warsztaty, by wspierać chorych przez cały czas i dbamy o to, by polscy pacjenci mogli liczyć na leczenie na najwyższym poziomie.

Fundacja jest organizacją pozarządową, współpracującą z wieloma organizacjami na całym świecie. Należy do organizacji parasolowych: