Wspieramy i integrujemy pacjentów

„Wsparcie potrzebne jest każdemu choremu, niezależnie od tego czy diagnozę usłyszał lata temu, czy niedawno. Fundacja Carita współpracuje z najlepszymi specjalistami, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie psychiczne oraz drugą opinię.

Rolą Fundacji jest także pomoc w kontaktach z lekarzami i placówkami medycznymi. Chorzy mogą liczyć na pomoc i edukację w zakresie praw pacjenta, co jest niezwykle ważne.

Członkowie Fundacji Carita są jak rodzina i stanowią dla siebie wsparcie w trudnych chwilach, o czym niejednokrotnie można było się przekonać. Zależy nam na pokazaniu pacjentom, że nie są sami ze swoją chorobą. Członkowie Fundacji znają się prywatnie i dobrze się czują w swoim towarzystwie. To zasługa wielu wyjazdów integracyjnych, podczas których można na chwilę zapomnieć o szpiczaku i cieszyć się przyjaznymi rozmowami oraz dobrą zabawą. Takie spotkania mają miejsce najczęściej podczas organizowanych przez Fundację warsztatów. Odbywają się spacery po mieście, wieczorki taneczne i wiele innych atrakcji. Taka chwila wytchnienia znaczy naprawdę wiele dla pacjenta. Dlatego dbamy o to, by takie integracje odbywały się regularnie.”