Konferencje

Fundacja Carita aktywnie współorganizuje ogólnopolskie konferencje dotyczące szpiczaka mnogiego oraz wysyła swoich członków na kongresy i inne wydarzenia związane z tą tematyką. Dzięki temu chorzy mogą być zawsze na bieżąco jeżeli chodzi o nowości w zakresie leków, metod leczenia oraz dbania o swoje zdrowie.

Do przykładów takiej działalności należą między innymi: obchody Ogólnopolskiego Dnia Pacjenta ze Szpiczakiem Mnogim, czy organizowany od 2012 razem z Ogólnokrajowym Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową cykl spotkań Wspólna Droga, który ma za zadanie edukować pacjentów w zakresie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia chorych na szpiczaka mnogiego.

Wspólna Droga z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na PBS była organizowana w latach 2012-2016.